Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 95

Wątek: Jaskinie

  1. #51
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Klopsik !!!
    Chłopie,coś Ty nawywijał ??
    Jakieś skarby w tych jaskiniach znalazłeś albo ukryłeś ??
    Najpierw wywęszył Cię jakiś gość na łodzi patrolowej,ostrzelał z karabinu,potem przypłynął niszczyciel i naprał z działek a teraz jakowyś pancernik majestatycznie oddaje salwy moralno-pouczające
    Zrób coś z tym
    Pozdrav

  2. #52
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Oj no jak to jakie skarby: NIETOPERKI
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #53
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Czekalem czekalem i sie doczekalem i wiesz co ignoruje Cie drogi byly kolego klubowy, dlaczego? jest to bezcelowa rozmowa . Nie miales ochoty pewnych spraw wyjasnic osobiscie gdyz miales wazniejsze rzeczy do robienia , teraz pisz pisz , w pisaniu jestem slaby .Bede z zainteresowaniem sledzil twoja kariere naukowa oraz zawodowa rzycze wielu sukcesow na tej drodze. Mam nadzieje ze zamiescisz co pewien czas cos ciekawego na forum bieszczadzkim, bede czytal z ciekawoscia teksty naukowe,

    Prosze cie o to bys mi nie podsylal bez pytania czegos czego mi nie potrzeba , gdyz i tak to zostanie wydrukowane.
    Ostatnio edytowane przez klopsik ; 22-01-2009 o 22:29

  4. #54
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Do momentu pojawienia się użytkownika Klopsik wypowiadali się oryginalni użytkownicy o wiedzy i intelekcie na poziomie wczesnej szkoły podstawowej. Po pojawieniu użytkownika Klopsik poziom dyskusji trudno opisać słowami, więc nie będę próbował.

    Jednak to czynisz


    Użytkownik Klopsik nie bardzo wie, o czym pisze. Z początku była to miła rozrywka. Jednak nie można przejść obok głupoty obojętnie. Żadne (?) zdanie tego użytkownika nie ma nic wspólnego z fachowością na jaką się kreuje. Proszę wziąć to pod uwagę, aby nie być podobnie śmiesznym, może nie na tym forum, ale w życiu, w szczególności.

    NIe jestem fachowcem od jaskin jestem zwyklym przecietnym szarym dziurolazem

    Nie wypowiadam się na forach, lecz szczególnie rozdrażniły mnie banialuki wypowiadane w chwili próby podjęcia sensownej rozmowy. Czyli gdy zaczęto pisać po polsku i bez pisania wierutnych bzdur.

    ale o czym po polsku zaczeto pisac i nie po polsku ale po naukowemu to 2 rozne jezyki


    Według użytkownika Klopsik na sporządzaniu planów jaskiń można zarobić? Gdyby użytkownik Klopsik zrobił w życiu, chociaż jeden plan jaskini, tak jak powinno się wykonywać plany, nie pisałby tak. To świadczy o nieznajomości tematu.

    Hmm ? a to ciekawe ,to parki narodowe nie placa za plany jaskin autorowi/om
    nie zlecaja kolejnych inwetaryzacji ich ?wydawnictwo tez tego nie czyni ??

    Tu trzeba rozczarować użytkownika Klopsik. Wykształcenie trzeba mieć. Warto skończyć szkołę podstawową, aby pisać po polsku, a nie tak jak na forum. Gdy już można się komunikować (i sporządzić opis obiektu), do sporządzenia planu potrzebna jest znajomość matematyki, przydać może się rysunek techniczny dobrze też mieć podstawy z geodezji. Generalnie im więcej umiemy tym zrobimy to lepiej i nawet nie musimy iść na żaden kurs, bo mądrze możemy połączyć informacje, które zdobyliśmy podczas nauki.

    plan to nie problem ,problem jest publikacja

    Jezli watpisz w moje umiejetnosci manualne to rzezbic juz sie niezle wyuczylem wiec mysle ze z rysunkiem technicznym tez sobie poradzilbym

    Użytkownik Klopsik pisze, że biznes sporządzania planów jest zarezerwowany tylko dla rodziny i znajomych.

    nie biznes sporzadzania jest jak najbardzej ogolno ludzki i spoleczny wazne to kto sie pod nim podpisuje

    W naszym kraju tak jest w każdej dziedzinie życia, lecz tutaj ośmielę się stwierdzić, że w najmniejszym stopniu. Co z tego że użytkownik klopsik miałby wujka który za plan kupił by mu nowy samochód. Użytkownik klopsik nie umiałby wykonać planu i miałby kłopot. To nie praca w banku gdzie można kogoś postawić dla robienia wrażenia. Tutaj trzeba fizycznie coś zrobić.


    Tak fizycznie trzeba cos zrobic bo trzeba fizycznie za to brac pieniadze
    a i fizycznie ktos musi widniec na umowie wiec fizycznie komus trzeba zlecic wiec komu ?komu komu ?Wolny rynek to bajka w tej malej "dziurce"

    Przez słowa Użytkownika Klopsik przemawia bezradność i wielkie rozgoryczenie.

    Bezradnosc w czym niby ?Ze nie potrafie zarabiac na jaskiniach? Nie zamierzlem i nie zamierzam?Ze nie robie kariery jako dziurolaz beskidzki w ktorej przewidziano rozwoj poprzez odkrywanie i planowanie.. Ze nie wpycham sie lakciami na inwetaryzacje nietoperzy?CIekawilo mie to tylko i nadal ciekawia mnie amatorsko te zwierzaki.
    Rozgorycznie jak najbardziej ale stagnacja przy jednym , wole sie rozwijac jako grotolaz wiec to wymaga szerszego horyznontu niz , beskidzkie male szare jamki


    Użytkowniku Klopsik czy osoby niepijące to od razu donosiciele bądź agenci UB? W poprzednim systemie to był taki sposób na rozpijanie społeczeństwa i tworzenie głupiego motłochu. Dowodzisz tym też, że według Ciebie w bieszczadach żyją tępi pijacy. Wydaje mi się że Bieszczadnicy nie cieszą się tym, jakie masz o nich zadanie.

    Raczej sam dowodzisz nieznajomoscia tych ludzi, w bieszczady uciekali Ci ktorzy mieli dosc Ubecji , byli elementem za komuny aspolecznym aczkolwiek inteligentym, wiec sila rzeczy znali sie co nieco na ludziach i na tym jak wyczuc i podejsci kolesia kto to zas.
    A ktorzy to przepici degenraci to juz swoja droga

    Użytkowniku Derty zamiast narzekać tak jak użytkownik Klopsik że teraz to wszyscy za kasą gonią to coś zrób a nie pisz faramazonów. Są ludzie, którzy inwentaryzują za darmo, bo to ich hobby i to oni mogli by mieć pretensje a nie goście, których jedyną umiejętnością jest wypisywanie głupot w internecie.

    Ale kurcza kto to jest ?Chetnie wypije flaszke z taka osoba jezeli bede godzien bo pariasem jestem gdyz inetaryzuje w glowie

    Użytkowniku Marcin Scelina to forum przypomina mi galetrię "pseudospecjalistów" (sądząc po całokształcie wypowiedzi w tym wątku), być może niesłusznie. Niestety po niektórych wypowiedziach można tak sądzić.

    Użytkowniku WJG nikt nie ma w „zwyczaju podawać w wykazie literatury stron internetowych”. Czasami zdarza się to w pracach magisterskich, co winno się tępić, i oczywiście w niefachowych czasopismach.


    Gdybym chciał odnieść się do wszystkiego musiałbym napisać książkę.

    PIsz chetnie poczytam

    Pozdrawiam[/QUOTE]

    pozdrawiam

    pozdrawiam

  5. #55

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    Czekalem czekalem i sie doczekalem i wiesz co ignoruje Cie drogi byly kolego klubowy, dlaczego? jest to bezcelowa rozmowa . Nie miales ochoty pewnych spraw wyjasnic osobiscie gdyz miales wazniejsze rzeczy do robienia , teraz pisz pisz , w pisaniu jestem slaby .Bede z zainteresowaniem sledzil twoja kariere naukowa oraz zawodowa rzycze wielu sukcesow na tej drodze. Mam nadzieje ze zamiescisz co pewien czas cos ciekawego na forum bieszczadzkim, bede czytal z ciekawoscia teksty naukowe,

    Prosze cie o to bys mi nie podsylal bez pytania czegos czego mi nie potrzeba , gdyz i tak to zostanie wydrukowane.
    Hm, właściwie to ja się (nie)doczekałem ale już przyzwyczaiłem się do tego stanu- to w Twoim stylu urywanie rozmowy gdy argumenty przytłaczają. Nie szkodzi.
    Lacek konsultował ze mną czy może podesłać Ci linka do abstraktu, pomyślałem sobie że jesteś tak na bakier z czasopismami o jakiejkolwiek tematyce jaskiniowej, że może przeczytasz jak 'przyjdzie góra do Mahometa'

    W odpowiedzi Derty'emu:
    troglokseny to zespół organizmów zamieszkujących torgal czyli 'lądowe' (niewodne) części jaskiń, ale przebywają tam tylko okresowo (np przez zimę). Dla kontrastu- troglobionty sa toorganizmy wyłącznie jaskiniowe, nie spotykane poza tym środowiskiem o cechach (najczęściej typu regresywnego) przystosowujących je do życia w jaskiniach.
    Sęk w tym, że wielokrotnie na zamkniętej liście dyskusyjnej sforowałem (i nie tylko ja) Klopsika nt błędów, a czasem wręcz głupot które pisze na temat jaskiń, geologii czy geomorfologii (często nawet nie używając tych okresleń poprawnie), trafiłem tu po linku znajomego, z którym przebywam w góach i po porstu aż prosiło się poprawić niektóre nieścisłości. Nie na PW ale na forum właśnie, bo wprowadzały one w błąd wielu użytkowników, stałych lub nie (chociażby brak wytłumaczenia co to takiego to schronisko podskalne). Rozumiem, że jest to forum ściśle tematyczne, osoby piszące tutaj tworzą pewną zwartą, wspierającą się grupę ale muszę wyrazić pewne zastrzeżenie, że jako Mod zwróciłeś uwagę 2t32V (pokręcony skrót swoją drogą) na wypisywanie farmazonów ale nie klopsikowi, użytownikowi z dłuższym stażem, za używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne plus używanie ich w stosunku do innych użytkowników (co jest niezgodne z regulaminem). (Oczywiście spodzewam się riposty, że popełniłem wykroczenie za 5pktów karnych, niestety to potwierdzi moje powyższe mniemanie).
    Swoją drogą co do tego co napisał wspomniany 2t32V: są osoby robiące inwentaryzacje za darmochę, tylko klopsik uważa, że wszytskim co robią plany jaskiń od razu czekają przed wyjściem z nich i płacą. Nie lubię nie popierać przykładem takich trudnych do uwierzenia sytuacji więc podem taki, który znam z autopsji: w tym roku uzyskaliśmy pozwolenie na eksplorację i inwentaryzację w PienińskimPN, wyjazdów było kilka, jaskiń mniejszych i większych też kilka, pieniędzy z Parku zero, dołożyłem do każdego wyjazdu z własnej kieszeni. I nie płaczę z tego powodu, zrobilismy fajną rzecz, w terenie pracowało się miło (bo nie padało :) ).
    I osobiście uważam, że często to nie studenci młodszch lat są najgorsi, czasem gorsze są osoby siedzące w tym dłużej, bo wiedzą gdzie kantować.
    I jeszcze trochę dość personalne polemiki: chyba 2t32V trafił w sedno rozgoryczenia klopsikowego, bo pisze teraz, że nigdy nie chciał "robić w jaskiniach" ale pamiętam jak swego czasu rozpisywał się (na pewnej liście dyskusyjnej) jakie ma plany odnośnie inwetaryzacji, zaproszeń sponsorów na akcje jaskiniowe itd czyli plany pełnej wręcz komercjalizacji jaskiniarstwa - dokładnie tego co teraz tak zawzięcie piętnuje (a wetdy wręcz promował). Podejrzewam, że wynika to z rozgoryczenia, że nie wyszło, bo czegoś (tego właściwego czegoś) brakło. Być może nie tylko ja uważam, że stanowi zagrożenie dla nietoperzy (co powiedziałem kiedyś nieopacznie Lackowi a on rozprzestrzenił na tym Forum, btw dzięki Browar za zaoczne mianowanie "palantem".. ).

    niemniej jednak pozdrawiam serdecznie Forumowiczów.
    WojtekJG

    ps. przytyk w stronę mojej abstynencji, klopsiku, nie był zbyt miły, chociażby z tego powodu, że nie znasz jej powodów. Poza tym zostałem w tym samym zdaniu przyrównany do donosiciela do organizacji uznawanej za zbrodniczą, co już samo w sobie, jako pomówienie, woła o odpowiednie działania z mojej strony... pozostawiam to odpowiedzialnym Adminowi i Moderatorem.

    ps2. co do drugiego pomówienia- naprawdę chciałbym wiedzieć co takiego zrobiłem na Ćwilinie (jak insynuujesz w jednym z poprzednich postów), w jaskini, koło której nawet nie byłeś...

  6. #56
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Witajcie na forum.
    Mam prośbę. Może zamiast łoić skórę Klopsowi zaczniecie nas edukować. Nie Dertego. To biolog, naukowiec i dyrektor parku na terenie którego chyba zanajdują się jaskinie. Jak zauważyliście nasza wiedza na temat jskiń jest żałosna. Moja na pewno. Nie mam dostępu do publikacji na które powołujecie się. Wyciągam jakieś moim zdaniem istone informace z tej Waszej awantury. Trochę podszkoliłam się ale chcę więcej.

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Witajcie na forum.
    Mam prośbę. Może zamiast łoić skórę Klopsowi zaczniecie nas edukować. Nie Dertego. To biolog, naukowiec i dyrektor parku na terenie którego chyba zanajdują się jaskinie. Jak zauważyliście nasza wiedza na temat jskiń jest żałosna. Moja na pewno. Nie mam dostępu do publikacji na które powołujecie się. Wyciągam jakieś moim zdaniem istone informace z tej Waszej awantury. Trochę podszkoliłam się ale chcę więcej.
    Polecam pozycję "Jaskinie Polskich Karpat Fliszowych" tom III (obejmujący Bieszczady)
    Można nabyć np. w antykwariacie "Filar".

    http://www.antykwariat-filar.pl/index.php

    Nie spodziewaj się zbyt wielu informacji tu na forum.

    "Jamniki" dość pilnie strzegą informacji o nowych jaskiniach.
    I w sumie ja się wcale nie dziwię, nowy nory mogą być łatwo zniszczone przez wandali (jak to już niestety niejednokrotnie miało miejsce).

    Pozdrowienia

    Basia

  8. #58
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Niestety masz rację. Nie interesują mnie lokacje tych wszystkich jam. Nie zamierzam tam wpełzywać. Byłam w jednej czy dwóch w Beskidzie Niskim. Poza tym nie naraziłabym na swoją obecność mieszkajacych tam "żyjątek".
    Szukam informacji ogólnych. Mam jakieś tam podstawy ale chcę dokształcić się. Nektóre informacje mnie zafascynowały jak np. "słuchowe odróźnianie" piaskowców.

  9. #59
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Hej:)

    Tak, zapomniałem z tego wszystkiego upomnieć Klopsika za używanie wulgarnych słów Co niniejszym czynię i edytuję jego posty zaraz.
    A też muszę przyznać, że gdybyście Panowie zeszli z argumentacji ad personam, to byłoby w ogóle fajnie, bo póki co mamy tu bazar.
    Lucyno - dzięki za prezentację mojej skromnej osoby;P
    WJG - my tu są ludziska spokojne, każdy robi swoje, jak umie. Mamy na Forum rzeczywiście wyspecjalizowane osoby, jak choćby Marcin Scelina, Browar, Marcin i wielu innych, którzy a to z tego, a to z owego zakresu wiedzy czasem coś uszczkną i nam sprzedadzą. Jeśli uważasz, że możesz nieco czasu stracić na przelanie swej wiedzy jaskiniowej w nasze łepetynki, to extra. W końcu co jakiś czas mamy tu posty ludzi interesujących się jaskiniami i mogliby szybko znaleźć wiele odpowiedzi na swoje pytania. Tylko nie sądź, że masz wydrukować encyklopedię:P

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #60
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Jaskinie

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Polecam pozycję "Jaskinie Polskich Karpat Fliszowych" tom III (obejmujący Bieszczady)
    Można nabyć np. w antykwariacie "Filar".
    Dzięki za przypomnienie. W pogoni za sprawami codziennymi zupełnie zapomniałem o tym doskonałym źródełku ksiązek:)
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaskinie Beskidu Niskiego
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 17:03
  2. jaskinie na jurze
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 15:27
  3. Jaskinie i najwyzsze szczytki bieszczad
    Przez amelka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2005, 09:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •