Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Góry... a morze?

  1. #1

    Domyślnie Góry... a morze?

    Hej! Wszyscy kochamy góry, ale jak w temacie - jak u Was jest z morzem? Jesteście zdecydowanie na nie, czy może jednak tak? Ja osobiście bardzo lubię dla odstresowania, ale poza sezonem, wtedy jest spokój i nie ma tylu ludzi. Dajcie znać!

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Morze jest spoko, tylko te mewy... tak tupią okropnie
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    mewy? jakie mewy?
    aha, są rzeczywiście, ale jakby ich nie było (był czas przywyknąć- cytując Pawlaka)
    a tak serio to morze jest ekstra właśnie w takie dni jak dzisiaj, gdy fale przelewają się nad główkami mola a wiatr zagłusza totalnie wszystko

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Może to dobry pomysł aby w ramach rewanżu najechać wybrzeże ?
    Tylko dwie rzeczy mam niepewne :
    1. czy na plaży leżą jeszcze takie połamane kry o grubości 1 metra , jakie zapamiętałem z marca roku ....
    2. czy są posezonowe obniżki na kwatery ? (bo np. w Bieszczadach to się nie spotyka)

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Na krach pływałem jeszcze w liceum, później raz zamarzło do Helu i kawałek dalej... Takich grubości 20 cm nie widziałem od lat. Takie metrowe.. były, ale też takie metrowe kry widziałem na Sanie, wyszły na drogę w Studennem i zablokowały przejazd.
    Kwater nie wynajmuję, więc nie wiem.
    Najechanie ma sens o tyle o ile ma sens Tarnica tą porą. Jak jest sztorm, jest pięknie, ale łeb urywa. Jak jest słońce, jest luda tylko trochę mniej niż w sezonie
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  6. #6
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Mieszkając w miejscowości wysuniętej najdalej na południe Polski w listopadzie najechałem tą wysuniętą najdalej na północ. Cisza, spokój, brak wiatru, brak fal i kry. Prawie cała plaża nasza, bywało, że w zasięgu wzroku nie było innych ludzi. Czynne tylko duże hotele i większe restauracje. Innymi porami roku najeżdżam Bałtyk, a czasem nawet Atlantyk na pokładzie jakiejś jednostki pływającej. Z tego co widzę, niezależnie od pogody żeglarze zimą atakują góry.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2018
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Zimą nad morzem kry od kilku ładnych lat nikt nie widział, o śnieg też trudno. Zimą, gdy pojawi się ładna pogoda mnóstwo ludzi na deptakach, pełne bary i kawiarenki. Latem pełne plaże i parkingi, A 1 Zakorkowana. Poniżej kila zdjęć z czasów gdy jeszcze zima bywała. Zdjęcia przedstawiają molo w Gdańsku - Brzeźnie.
    Zima 06 (280).jpgZima 06 (284).jpgZima 06 (290).jpgZima 06 (297).jpgZima 06 (303).jpg

    Wracając do tematu. Dopóki zdrowie pozwoli, będę chodził po Bieszczadach. I wszystkich gorąco zachęcam. Jak dla mnie, w porównaniu z Bieszczadami czas spędzony leżąc nad morzem wydaje się stracony. Na plażę i piasek też przyjdzie czas, później.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Może to dobry pomysł aby w ramach rewanżu najechać wybrzeże ?
    Tylko dwie rzeczy mam niepewne :
    1. czy na plaży leżą jeszcze takie połamane kry o grubości 1 metra , jakie zapamiętałem z marca roku ....
    2. czy są posezonowe obniżki na kwatery ? (bo np. w Bieszczadach to się nie spotyka)
    1. Ostatnia kra, jaką widziałem na Zatoce Gdańskiej w Gdyni była dwa lata temu i to w marcu: https://www.sports-tracker.com/worko...75725c30211816 W tej chwili o tej porze roku jest bez szału, mokro, szaro i ponuro. Chociaż ostatnio trochę słońca nawet było i tak jakby wiosna się zbliżała ...

    2) Co do kwater to mogę podpytać i dać znać, jak jesteś zainteresowany, bo mieszkam w Gdyni, pytanie kiedy i na ile osób. Jeśli chodzi o Bieszczady, to wręcz miałem wrażenie, że jest drożej niż latem, bo sezon niby martwy, ale to ogrzać trzeba itd. - przynajmniej ja się z tym spotkałem, nie wiem czy tak zawsze i wszędzie.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Cytat Zamieszczone przez tantre Zobacz posta
    Hej! Wszyscy kochamy góry, ale jak w temacie - jak u Was jest z morzem? Jesteście zdecydowanie na nie, czy może jednak tak? Ja osobiście bardzo lubię dla odstresowania, ale poza sezonem, wtedy jest spokój i nie ma tylu ludzi. Dajcie znać!
    20 lat nie byłem nad polskim morzem, ale w zeszłym roku odwiedziłem plaże Litwy i Łotwy - był sezon i było spokojnie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Slav ; 14-02-2020 o 23:05

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Góry... a morze?

    Czyli z tego co mówicie (piszecie) nieprędko zrobię sobie kolejną fotkę na krze bałtyckiej
    P1190370.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Harcerze zamiast w Bieszczady jadą nad morze
    Przez Leuthen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 21:16
  2. Morze, szuter i poradzieckie bazy- czyli majówka na Łotwie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 03:46
  3. W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na cię!
    Przez Kamila777 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 21:30
  4. Zimowe morze
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 08:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •