Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 81

Wątek: Kleszcze i borelioza

  1. #51
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Muszę przyznać, że w ostatnich 4-5 latach na brak towarzystwa kleszczy nie miałem prawa narzekać. Jednak w tym roku, przekroczyły wszelkie granice przyzwoitości i szacunku dla mojego ciała. Dzienna dawka ich towarzystwa to średnio 2 sztuki w bardziej lub mniej dostępnych miejscach. Jednego dnia "wyskubałem" 4 sztuki, a jeden z nich przypiął się do mojego sutka, czym zaskarbił sobie moją dozgonną pogardę, gdyż nie wiem czego on tam szukał .

    Ps. Nie wiem ile jest w tym prawdy, gdyż nie miałem okazji sprawdzić, ale ostatnio usłyszałem, że jedzenie czosnku, skutecznie odstrasza kleszcze. Kleszcze jak kleszcze, ale nawet przy lekkim spoceniu, osoby nam towarzyszące zachowają bezpieczną odległość.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 02-07-2016 o 21:10

  2. #52
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Koleżanka z pokoju szpitalnego przy obrywaniu ogórków dorobiła się kleszcza.... więc wychodzi na to że są wszędzie niestety... dziadoki gupie!

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Kleszczy jest pełno, nie tylko w lesie, czy w krzakach. W tym roku złapałem już kilka i nie ważne, że miałem długie spodnie czy spodenki kolarskie, zazwyczaj znajdywałem je po wewnętrznej stronie uda. Rok temu przyczepił się do mnie kleszcz w ogrodzie.

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-...07239,1,0.html
    Tak do poczytania dla tych, którzy cierpią na kleszczową psychozę

  5. #55
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Po wojence (nie przypuszczałem, że można komuś do gardła skoczyć w temacie o kleszczach i boreliozie) wątek został gruntownie posprzątany, aż do spamu, który spowodował ostatnie dyskusje. Zdecydowana większość usuniętych postów była zgodna z regulaminem, ale wyłuskanie wyłącznie pobocznego wątku prowadzącego w efekcie do wojny i punktów karnych było co najmniej trudne. Poszedłem więc na łatwiznę i wyciąłem wszystko

    Autorów, których posty zniknęły "przy okazji", proszę o wyrozumiałość.
    Czterech panów B.

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Ps. Nie wiem ile jest w tym prawdy, gdyż nie miałem okazji sprawdzić, ale ostatnio usłyszałem, że jedzenie czosnku, skutecznie odstrasza kleszcze. Kleszcze jak kleszcze, ale nawet przy lekkim spoceniu, osoby nam towarzyszące zachowają bezpieczną odległość.
    Kupuję. Coś w sam raz dla takich zdziczałych socjopatów krzakowych jak ja.

    Nie wiem co mnie ominęło przed użyciem lancetu pacyfikacyjnego, ale kupa leśników ma przyznane uszczerbki na zdrowiu z powodu tych kleszczy.

    A jeszcze jest muchopodobny stwór o nazwie ślepak. Bardzo wredny. Jestem w stanie zaakceptować upierdliwą wesz jelenią, byle nie doświadczać ślepaka.

    Nawiasem mówiąc tej jesieni wesz jelenia biła rekordy, zwłaszcza w punktach, w których "walała się" uprzednio zwierzyna. Zimno nie pomogło.
    Ostatnio edytowane przez Krytyk Ludowy ; 02-12-2016 o 13:04

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Bywalec
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    71

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Coś dla zainteresowanych
    http://www.borelioza.org/mailing/borelioza.html
    Pozdrawiam

  8. #58
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Zielem które odstrasza a nawet zabija owady jest wrotycz pospolity. Można powiedzieć, że jest to naturalny owadofos. W uprawach ekologicznych wywar z tego ziela służy min. do walki ze stonką ziemniaczaną i mszycami. Nie wiem jak stosować go na kleszcze, które odstrasza, picia nie polecam bo to roślina trująca(czasem pije i żyje). Dawniej w ludowej medycynie był stosowany do odrobaczania dzieci, wiem z przekazów rodzinnych.
    Ziele ma bardzo intensywny zapach, którego nie znoszą nawet niektórzy ludzie. W Bieszczadach też rośnie a znajoma używa go dużo, także do szafy.
    W temacie ziół nie jestem wyjątkowym znawcą ale i nie laikiem. Wrotycz zaliczam do "moich" ziół, podobnie jak żywokost lekarski, dziurawiec, mniszek, pokrzywę i wiele innych.

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar Bywalec
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    71

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Podobno napar z ziela czystka leczy z boreliozy.

  10. #60
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2010
    Rodem z
    z pod hal
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    ja też należę do tych nieszczęsliwców przyciagających masowo kleszzce. Już tzreci raz ( w ciągu ok. 2laT) wylazł mi rumień. Pierwszy raz poleciałam do lekarza, robiłam badania IGG i IGM, brałam przez miesiąc antybiotyki. Drugim i tzrecim razem już nawet nie robiłam badań, bo po co jak wyniki nie są miarodajne, tylko lekarz nocny mi zapisyawał antybiotyki. Po leczeniu tez juz nie robię badań z tego samego powodu co wyżej. tym sposobem oszzcedzam pieniadze, bo nie jest to refundowane i czas. Piję od 2 lat czystek, szczeć, rdest japoński i kolcorośl. Czuję sie na tyle dobzre, że kilka razy w roku jeźdzę w Bieszzcdy lub BN by dawać się zżerac tym krwiopijcom.Ostatnio postanowiłam, że bedę sie szzcelnie opatulać, zakładac na spodnie skarpety, na łeb czapkę i cholera wie cojeszcze. Narazie się nie poddaję.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Żmije , kleszcze , wścieklizna .....
    Przez Adam U w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-06-2004, 23:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •