Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 2 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 165

Wątek: Taras widokowy na Tarnicy

  1. #111
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Ja mam dalej!
    Ja wszędzie mam k... dalej!!!

    A miałabyś do dyskusji naprawdę godnych przeciwników (jeśli tak można nazwać osoby myślące inaczej?)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #112
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    A miałabyś do dyskusji naprawdę godnych przeciwników (jeśli tak można nazwać osoby myślące inaczej?)
    pewnie ze mozna tak nazwac :) zalezy tylko od tego jak argumentuja swoje racje.. nie sadze aby ktos mnie przekonal albo ja kogos, ale pogadac by mozna...

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Ja mam dalej!
    Ja wszędzie mam k... dalej!!!
    jak sie zdecydujesz pojechac na łotwe i estonie wiosna to bedziesz miala blizej niz my
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #113
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    byli i tacy na tym forum co twierdzili ze i dobre drogi nie maja wplywu na ilosc turystow w gorach
    (...)i zwlaszcza dziwi u tych ,ktorzy twierdza ze tej komerchy nie lubia, ktorzy specjalnie uciekaja z polskich zadeptanych gor tam gdzie jeszcze jest jakis urok.. i przyczyniaja sie do ulatwienia zadeptywania i tam... dla mnie to jest jakas paranoja ktorej nigdy nie zrozumiem..
    Bubo - ja twierdziłam i nadal twierdzę, że ilość dziur w drodze i niewygoda dróg dojazdowych w góry nie przekłada się na ilość turystów w ich kierunku podążających bo gdyby tak było to zarówno Zakopianka jak i Zakopane świeciłyby pustkami...;-)

    wiele razy pisałaś o tym, że tylu turystów, że łażą, że depczą, że...
    a przecież Ty też łazisz, też depczesz...może ten Twój namiot gdzieś postawiony i "jedzenie kanapek" gdzieś na połoninie też może jakiejś innej "Bubie" przeszkadzać...Ale tak pewnie wszyscy trochę mamy, że łatwiej nam wsadzić komuś palec do oka, niż spojrzeć na siebie z boku...

    i ciekawe jest też to, że z jednej strony oczekujesz od ludzi mieszkajacych w tych miejscach dokąd jeździsz, zeby byli swojscy i przyjaźni, żeby przyjmowali z otwartymi rękoma...a z drugiej strony twierdzisz, że powinni jeździć cały rok dziurawą drogą, z tego tylko powodu, że Ty tam przyjedziesz raz na jakiś czas (bo choćbyś nie wiem co tu pisała, to nie uwierzę, że ktoś woli dziurawy dojazd do domu niż nie dziurawy...;-))
    czy kiedyś powiedziałaś to prosto w oczy komuś, kto dał Ci dach nad głową i był dla Ciebie goscinny...? czy powiedziałaś mu prosto w oczy, że masz go w....?

    Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. /Oscar Wilde/

  4. #114

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy



    Jak widać na załączonym obrazku "ogrodzenie" Tarnicy nic nie dało... oprócz tego, że zeszpeciło szczyt...

  5. #115

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Niemniej jednak jeszcze raz serdecznie zapraszam do Zawadki może w końcu by się odbyła dyskusja w tym temacie, bo podobno rok temu nikt się nie odważył

    Odwiedziłam Zawadkę Rymanowską dwa tygodnie temu.
    Droga nie należy do najlepszych, ale jaka nagroda po dotarciu do celu!
    Wspaniałe widoki, dal za dalą - prawdziwy koniec świata... Gospodarze uśmiechnięci i przyjaźni całemu światu, co nie zdarza się często.
    Piszę o tym, bo w Biesach niełatwo znaleźć takie miejsca - osobne, życzliwe i przede wszystkim jakby odcięte od świata.
    No i pyszne kozie sery, otwarta kuchnia i te zapachy z niej płynące...
    Polecam wszystkim spragnionym spokoju, ciszy i kompletnego oderwania się od "tego co nas męczy".
    Dojechałam bez problemu moim dwunastoletnim bolidem produkcji polskiej.
    Na pewno powrócę w to miejsce jesienią.
    Może się spotkamy?

  6. #116
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Żeby dyskutować nie trzeba jeździć.

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta

    Jak widać na załączonym obrazku "ogrodzenie" Tarnicy nic nie dało... oprócz tego, że zeszpeciło szczyt...
    Na załączonym obrazku widać gołą glebę do ogrodzenia (tylko fragment zdjęcia) oraz kolejny obszar wylegiwany (niszczony) przez spragnionych zielonej trawki...

  7. #117
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Pozwolę sobie podlinkować zdjęcie "strażackie" ze swojego wyjazdu z dnia 13 lipca (autorka - Ola G.):



    Jak widać do barierki - klepisko, za barierką - trawa. Akurat ludzi nie było zbyt wiele.

    Samo ogrodzenie nie wygląda tak tragicznie jak myślałam. Bardziej denerwujące były te drewniane pomosty na płaskim, np. przy zejściu z Wielkiej Rawki do Ustrzyk G.

  8. #118
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    (...)
    Jak widać do barierki - klepisko, za barierką - trawa.(...)
    Tak właśnie jest. Mało kto się zastanawia, ile śladu zostawi jego, na przykład stopa;-), a zostawia...A jeśli to będzie masa ludzi...? A jest i robi swoje...
    Machoney, wiem że masz poczucie humoru, ale będąc przewodnikiem na tych trasach, prowadząc ludzi po tych samych ścieżkach, pewnie wiesz, że nie jest do śmiechu...
    Raczej czuję to jako prowokację z Twojej strony;-)
    Szlaki z roku na rok stają się szerzej wydeptywane, a tam już nic nie rośnie. To już nie metr gołej ziemi, ale znacznie więcej...
    Nagie kompletnie szczyty, chociaż ogrodzone też nie dają rady, bo zawsze znajdą tacy, co pójdą poza barierki.
    Dla mnie sprawa jest ewidentna, w najbardziej uczęszczanych miejscach - ruch turystyczny trzeba skanalizować.
    A porobić do diabła;-) tych wiatek, mostków, kładek, barierek...To jest jedyna możliwość pogodzenia turystyki z ochroną przyrody (i tak znikoma;-).

    Ps. I mandaty wlepiać, tym co za barierkami! Niech idzie na utrzymanie szlaków!

  9. #119

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Jak popatrzymy na stare fotki, to też było ogrodzenie takie niskie. Do tego ogrodzenia klepisko za ogrodzeniem trawa.





    Pozdrowienia :)

  10. #120
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie Odp: Taras widokowy na Tarnicy

    Byłem na Tarnicy rok temu, za parę dni pewnie znów będę, bo zabieram w Biesy Przyjaciół, którzy tam jeszcze nie byli.

    Koszmar. Tłum na szczycie, nie ma gdzie usiąść, pełno ludzi, setki. Poza tym - jaki taras?! Wrażenie - owce albo bydło w zagrodzie. To zagroda jest, a nie żaden taras. No i jak na górski szczyt, to masa śmieci.

    A może by tak zamknąć Tarnicę na powiedzmy 10 lat? Niech przyroda odpocznie. Bo dziś jest tak, jak z Przełęczą Wyżnią i Chatką Puchatka: tłum zajeżdża furami do Wołosatego, zajmują te fury każdy centymetr pobocza, potem wio, niebieskim na szczyt i wio, niebieskim ze szczytu. Się było w Bieszczadach, Tarnica zaliczona. Ten odcinek jest obciążony ruchem jak reprezentacyjny deptak w dużym mieście, np. Floriańska i Grodzka w Kraku. Masakra. Już na SzW do Górnych jest nieporównywalnie mniej ludzi.

    Choć, może i nie będę tego roku na Tarnicy. Zastąpię ją znajomym Bukowym Berdem i Haliczem, parę lat tam nie byłem. Tylko że pono na Haliczu niewiele lepiej, niż na Tarnicy, i też jest zagroda dla bydła.
    Ostatnio edytowane przez misiekjakub ; 11-08-2012 o 18:13
    Pozdrawiam
    mj

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Warunki na Tarnicy
    Przez jajek12 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 16:11
  2. Rejs po Solinie i noclegi w Tarnicy
    Przez sharmlover w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 20:45
  3. [foto] 18.X.2005 - droga ku Tarnicy od U.G.
    Przez piotrf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 12:26
  4. Historia krzyża na Tarnicy
    Przez Kriss40 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2004, 19:33
  5. Dziura w Tarnicy?
    Przez Mundek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2003, 23:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •